Anasayfa » BjkLife Guncel Haber » Aboubakar transferinde son dakika
Aboubakar transferinde son dakika
Aboubakar transferinde son dakika

Aboubakar transferinde son dakika

Aboubakar transferinde son dakika

Bu öneriyi kabul eden Fransızlar, bir sonraki satıştan da yüzde 30 pay istedi Vincent Aboubakar’ın bonservisini almakta kararlı olan Beşiktaş’ta Porto Kulübü ile yapılan görüşmelerin arkasından önceki gün Lorient yetkilileri ile Fransa’da gerçekleştirilen zirvenin detayları ortaya çıktı.

Lorient’in Porto ile yaptığı uzlaşma gereği Kamerunlu oyuncudan gelecek paranın yüzde 70’inde hakkı sahibi olduğu için aktarma çıkmaza girmişti. Bu durumu çözmek için Fransızlar ile masaya oturan başkan Fikret Orman ve yöneticiler Umut Güner ile Şafak Mahmut Yazıcıoğlu tekliflerini ilettiler. Aboubakar’ın özgür kalması için gereken 10 milyon Euro’yu ödeyemeyeceklerini gösteren Siyah-Beyazlı kurmaylar, toplamda 5,5 milyon Euro’yuk bir öneride bulundular.

İlişkili Haber

Beşiktaş rotayı Moledo’ya çevirdi

ORMAN YÜZDE 30’LUK PAYA KARŞI

Lorient yetkilileri bu teklife ‘Hayır’ demedi ama Aboubakar’ın bir sonraki transferinden yüzde 30 pay istedi. Bu talep ise başkan Fikret Orman’ı hoşnut etmedi. Taraflar dikkate almak için birbirlerinden zaman istedi. Lorient yöneticilerinin Aboubakar’ın hem satmak hakkına ayrıca de yüzde 30’una sahip olan Porto ile bir görüşme yapıp 5,5 milyon Euro’luk teklifi kabul etmeleri için ikna etmeye çalışacakları kaydedildi. Siyah-Beyazlılar’ın ise istenen yüzde 30’luk pay dıştan yapılan görüşmeye olumlu baktıkları, payın yüzde 20’ye düşmesi halinde bu şartı kabul edecekleri öğrenildi. (Habertürk)

İlişkili Haber

İşte Şenol Güneş’in sözleşmesindeki detaylar

Bora Aslan

Hakkında BjkLife