Anasayfa » BjkLife Haber » Beşiktaş potada hükmen başarı bekliyor
Beşiktaş potada hükmen başarı bekliyor
Beşiktaş potada hükmen başarı bekliyor

Beşiktaş potada hükmen başarı bekliyor

Beşiktaş potada hükmen başarı bekliyor

Karşılaşmada birincil yarının sonlarına dürüst Anadolu Efesli oyuncuların soyunma odasına gitmesi ve daha sonra oyun alanına geri dönmesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kulübü Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Kumuşoğlu, “Hükmen galibiyetin Beşiktaş namına kayıt edilmesini düşünüyorum. Çocuk oyuncağı değil bu işler.” diye konuştu.

Federasyona yaptıkları başvurunun cevabını beklediklerini belirten Kumuşoğlu, “Biz de maçı bırakıp gidebilirdik ama efendiliğimizi gösterdik ve oyuna devam ettik. Türk sporu açısından en doğrusunu yaptığımıza inanıyoruz. Sporun sahada yapılacağını, sahada kazanılacağını düşünüyoruz. Bunu da yapabilecek güçteyiz zaten.” ifadelerini kullandı.

Hakemlerin olay anına değin adil bir şekilde maç yönettiğini savunan siyah-beyazlı idareci, “Hakemler adilane maçı yönetmeye çalıştı. Lehimize bir şey yoktu lakin rakibimizin yaptığından daha sonra baskı altında kaldıklarını düşünüyorum. Cümbür Cemaat üzgün bu durumdan. Böyle bir şeyi kimse beklemiyordu. Sanırım Türk spor tarihinde maçın ortasında oyunu bırakıp çıkmak sonradan yeniden girmek öncelikle oldu.” yorumunda bulundu.

ÖZKÖSE: KARAR NE OLURSA OLSUN EFES’İ ELEYECEĞİZ
Beşiktaş Kulübünde bir dönem basketbol şubesinin yöneticiliğini yapan şu an ise pazarlama ve sponsorluklardan sorumluluk sahibi idareci olan Hakan Özköse ise yaşananlara karşı çıktı.

Türkiye Basketbol Federasyonunun Beşiktaş Sompo Japan lehine karar vermesi gerektiğini savunan Özköse, “Tuncay Özilhan ‘Çıkıyoruz.’ dedi ve takımı sahadan çekti. Federasyona gerekli bütün itirazlarımızı yaptık. Karar ne çıkar bilmiyorum ama biz Anadolu Efes’i eleyeceğiz ve finale çıkacağız.” şeklinde konuştu.

Hakkında BjkLife