Anasayfa » BjkLife Guncel Haber » Beşiktaş potada hükmen başarı bekliyor
Beşiktaş potada hükmen başarı bekliyor
Beşiktaş potada hükmen başarı bekliyor

Beşiktaş potada hükmen başarı bekliyor

Beşiktaş potada hükmen başarı bekliyor

Karşılaşmada birincil yarının sonlarına içten Anadolu Efesli oyuncuların soyunma odasına gitmesi ve sonradan oyun alanına geri dönmesiyle ilgili olarak AA muhabirine açıklamalarda yer alan Beşiktaş Kulübü Basketboldan Sorumluluk Sahibi Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Kumuşoğlu, “Hükmen galibiyetin Beşiktaş adına tescil edilmesini düşünüyorum. Çocuk oyuncağı değil bu işler.” diye konuştu.

Federasyona yaptıkları başvurunun cevabını beklediklerini gösteren Kumuşoğlu, “Biz de maçı bırakıp gidebilirdik lakin efendiliğimizi gösterdik ve oyuna devam ettik. Türk sporu açısından en doğrusunu yaptığımıza inanıyoruz. Sporun sahada yapılacağını, sahada kazanılacağını düşünüyoruz. Bunu da yapabilecek güçteyiz zaten.” ifadelerini kullandı.

İlişkili Haber

Basketbol Süper Ligi’nde sahadan çekilmenin cezası nedir?

Hakemlerin durum anına dek adaletli bir şekilde maç yönettiğini savunan siyah-beyazlı yönetici, “Hakemler dürüstçe maçı yönetmeye çalıştı. Lehimize bir şey yoktu ama rakibimizin yaptığından sonradan zorlama aşağı kaldıklarını düşünüyorum. Herkes ağlamaklı bu durumdan. Böyle bir şeyi kimse beklemiyordu. Sanırım Türk spor tarihinde maçın ortasında oyunu bırakıp çıkmak daha sonra bitmiş girmek öncelikle oldu.” yorumunda bulundu.

Özköse: “Karar ne olursa olsun Anadolu Efes’i eleyeceğiz”

Beşiktaş Kulübünde bir dönem basketbol şubesinin yöneticiliğini yapan şu lahza ise pazarlama ve sponsorluklardan sorumluluk sahibi yönetici olan Hakan Özköse ise yaşananlara karşı çıktı.

Türkiye Basketbol Federasyonunun Beşiktaş Sompo Japan lehine karar vermesi gerektiğini savunan Özköse, “Tuncay Özilhan ’Çıkıyoruz.’ dedi ve takımı sahadan çekti. Federasyona zorunlu tüm itirazlarımızı yaptık. Karar ne çıkar bilmiyorum fakat biz Anadolu Efes’i eleyeceğiz ve finale çıkacağız.” biçiminde konuştu.

AA
 

Batuhan Özdemir

Hakkında BjkLife