Anasayfa » BjkLife Spor » Beşiktaş’ta doping krizi: Sizi Aziz Yıldırım mı gönderdi?

Beşiktaş’ta doping krizi: Sizi Aziz Yıldırım mı gönderdi?

Haberler / Spor

Şampiyonluk için sadece 1 puana ihtiyacı olan ve o 1 puanı da bugün Vodafone Arena’da Osmanlı karşısında arayacak olan Beşiktaş’ta önceki gün yapılan doping kontrolünün yankıları devam ediyor.

Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’ne giderek benzerine daha önce rastlanmamış bir şekilde Gomez, Sosa, Oğuzhan, Atiba, Beck ve İsmail gibi isimlere doping kontrolü yapan Dopingle Mücadele Kurulu yetkililerinin bu tavrı karşısında şaşıran ve art niyet arayan oyuncular, tepkilerini dile getirdi.

Yetkililerle tartışan futbolcular, 2 gün sonra Osmanlı maçına çıkacaklarını belirtip yapılan uygulamanın ardında başka hesapların olduğunu ve zamanlamanın manidar olduğunu belirttiler.

Gündem15 Mayıs 2016 08:08Beşiktaş’ta şampiyonluk için son engel Osmanlıspor Beşiktaş, Vodafone Arena’da konuk edeceği Osmanlıspor maçından en az 1 puan alırsa, ligde 14. kez kupayı evine götürmeyi başaracak.

‘KİM YOLLADI SİZİ BURAYA’

Futbolcular, yetkililere şunları söyledi:

“Hayırdır, kim yolladı sizi buraya. Böyle ansızın neden geldiniz. Sizi Aziz Yıldırım mı yolladı? Kim gelirse gelsin şampiyon olacağız. Bizim kimseden korkumuz yok. Bunlar bizi daha da motive eder. Şampiyonluğumuzu kimse engelleyemez”

‘PROSEDÜR GEREĞİ GELDİK’

Görevliler ise “Biz prosedür gereği geldik” diye cevap verdiler.Öte yandan doping kontrolünün bu sezon çok fazla oynayan futbolculara yapılması dikkat çekti.

Spor15 Mayıs 2016 09:48Beşiktaş’ın gündemindeki Radamel Falcao’nun İstanbul heyecanıBeşiktaş’ın peşinde olduğu Kolombiyalı golcü için yakın dostu Espindola, “Falcao futbola aşık biri. İstanbul’daki tutkuyu yaşamak istiyor” dedi.

 
NUMUNELER KÖLN’E GÖNDERİLDİ

Doping testi için Osmanlılı ve Beşiktaşlı futbolculardan alınan numunelerin, Köln Doping Araştırma Merkezi’ne gönderildiği belirtildi.Genel doping prosedüründe, bir takımda iki futbolcunun testleri pozitif çıkarsa oyunculara ceza veriliyor.

Ancak ikiden fazla futbolcunun testinin pozitif çıkması halinde kulübe eksi puan cezası veriliyor.

Kaynak: Habertürk

Hakkında BjkLife