Anasayfa » BjkLife Haber » Diyarbakır’da Beşiktaş bayrakları

Diyarbakır’da Beşiktaş bayrakları

Diyarbakır'da Beşiktaş bayrakları

Kulübü Kongre Üyesi ve aynı zamanda Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre’nin girişimiyle Diyarbakır Egemen ve Cumhuriyet Savcısı Lojmanları’nın yanı sıra Elazığ ve Şanlıurfa caddeleri ile Seyrantepe kavşağına Beşiktaş bayrakları konuldu.

Beşiktaş’ın başarılı bir sezonun ardından şampiyonluğa ulaştığını belirten Güre, “Tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır’da da spor takımlarına gönül verenler, heyecan, sevinç ve mutluluklarını paylaşmalıdır.” dedi.

Güre, Diyarbakır’ın sporla özdeşleşmiş bir büyük kasaba olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

“Yalnızca bunun vurgusunun iyi yapılması gerekiyor. Bunun için de herkesin ve her kesimin sporda buluşması lüzumlu. İnsanları birbirleriyle buluşturacak alanlar açılmalıdır. Spor, bütün ırk için evrensel olmakla beraber, günümüzde en kayda değer sosyal etkinliktir. Diyarbakır’ın çok etkin bir spor atmosferine sahip olduğunu biliyoruz. Kente sporun bütün yönleriyle taşınması için üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”

Beşiktaş taraftarı Hüseyin Akyüz ise takımının şampiyonluğundan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Kentin ayrı noktalarına Beşiktaş bayrakları asılmasını sağlayan Başsavcı Güre’ye teşekkür eden Akyüz, “Bayrakları görünce sevindik. İki sene üst üste kazanan olduk, inşallah gelecek yıl de kazanan oluruz. Önümüzdeki sene Şampiyonlar Ligi’nde büyük başarı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Güre’ye teşekkür eden bir öteki taraftar İbrahim Yıldız da Beşiktaş sevgisini oysa siyah-beyazlı taraftarların anlayabileceğini kaydetti.

Hakkında BjkLife