Anasayfa » BjkLife Spor » Fikret Orman: Avrupa’da o final gelecek!

Fikret Orman: Avrupa’da o final gelecek!

Haberler / Spor

Siyah-Beyazlılar’ın 1 numarası, önceki gün Vodafone Arena’da hizmete giren moda merkezinin açılışında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ın son dönemde hem sportif hem de idari olarak hareketli günler geçirmesi sebebiyle oldukça yorgun olduğu gözlenen Başkan, kullandığı sözlerle camiaya önemli mesajlar verdi. İlk olarak yeni evlerini bitirmenin keyfini yaşadıklarını belirten Fikret Orman, “Ateşten gömlek giyip stadı yapacağım dediğimde, ‘Palavra atıyor’ dediler. Gecemi ve gündüzümü stat için harcadım. Allah’a şükür bitti. İçinde; moda merkezleri, toplantı yerleri, restoranlar, cafeler ve Kartal Yuvası mağazalarımızla tamamı 7-24 yaşayan bir yer oldu. Eksikleri gideriyoruz” diye konuştu. İşte Başkan’ın diğer açıklamaları;

“PREMİER LİG DÜZEYİNE İLERLİYORUZ”

“Görev sürem içinde Avrupa’da final oynayacağız. Şimdi yine bir kısım çıkıp ‘palavra’ diyecek. Ama o finali oynayacağız. Kadromuzu sayı olarak az ama çok kaliteli isimlerle takviye edip Avrupa’ya öyle gideceğiz. İspanya, Almanya, İngiltere, İtalya bunlar futbol ülkesi. Biz o düzeyde değiliz. Ama hızla ilerliyoruz.”

Spor07 Mayıs 2016 08:35Forren: Beşiktaş’ın ilgisi mutluluk vericiKara Kartal’ın, listesinde yer alan Molde’li Vegard Forren’den Beşiktaş’a mesaj geldi.

 

“GÖNÜL BAĞIMIZ SÜRECEK”

“Kongreye az kaldı. İnanın yüzlerce kişi yönetime girmek istiyor. Almadığım kırılıyor, küsüyor. Ancak sayı belli. Bu açıdan zorluk çekiyorum. Birlikte kader birliği yaptığım arkadaşlarım var. Kesin liste yapmadım. Öyle sanıyorum ki şimdiki listeden en az 6-7 isim değişecek. Dışarıda kalanlar ile de gönül bağımız hep sürecek.”

“STADA GÜNDE 200 KİŞİ GELİYOR”

“Uzun süredir Vodafone Arena’daydım. Ama son on gündür Ümraniye’ye geçtim. Çünkü stada her gün 200 kişi geliyor. Orada çalışma şansım kalmadı. Ben de tesislere geçtim. Buranın kontrolü Şenol hocada. Disiplin konusunda en üst düzeyde biri. Tesislere giriş-çıkış yok denecek gibi. Orada rahat çalışma ortamım var. Ayrıca takımın da başkanın sürekli orada olduğunu bilmesi, kalan kritik haftalara öncesi güven verici.”

Spor06 Mayıs 2016 09:47Beşiktaş’ta derbi öncesi defans alarmıBeşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, golcü forveti Gomez’den başlayarak tüm takımın defansif olarak özverili olması talimatını verdi.

 

“DERBİDE TT ARENA’DAYIM”

“Bu sezon Fenerbahçe ya da Galatasaray’ın hiçbir maçını izlemedim. Sadece kendi takımıma bakıyorum. Ama onlar da büyük camialar. Hepsine saygımız sonsuz. Pazar günü TT Arena’daki derbiye gideceğim. Derbi olduğu için değil, Beşiktaş’ı temsilen en tepedeki isim olarak… Zaten tüm maçlara aynı şekilde gidiyorum. Her yerde mükemmel ağırlanıyoruz.”

“İBİZA YERİNE BİZİ SEÇTİ”

“Gomez’i aldığımızda İtalya’da, ‘İbiza’ya yerleşmeye hazırlanan birini aldınız’ yönünde haberler yapılmıştı. Ama gözüm kapalı olarak transferi için talimat verdim. Mario’nun takımda kalacağına inanıyorum. Ama giden olursa da oturup ağlayacak halimiz yok. Beşiktaş büyük kulüp ve transfer hiç bitmez.”

Spor06 Mayıs 2016 07:37Beşiktaş’ta forveye sürpriz aday: DiabateKartal her ne kadar şampiyonluğa odaklansa da, yönetim bir yandan gelecek planlarını yapıyor.

 

YENİ DÖNEM YENİ MODEL

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 15 Mayıs’taki seçimden sonra yönetim tarzını tepeden tırnağa değiştirmeyi planlıyor. Orman’ın henüz paylaşmadığı yönetim anlayışına göre; Mali, idari, amatör, tesisler ve diğer işlerin başına atayacağı isimlere tam ve tek yetki verecek. Haftalık toplantılar ile raporları alıp son karar verici olacak. Orman, kabul etmesi durumunda Futbol Şubesi’nin başına Serdal Adalı’yı geçirecek ve yardımcısı olarak da Doğan Küçükemre’yi belirleyecek. İdari işler ve icra kurulu Ahmet Nur Çebi’de, mali işler Berk Hacıgüzeller’de olacak. Öte yandan Orman’ın yönetimde görmeyi istediği Ethem Sancak ise yoğun işleri yüzünden yönetime dışarıdan destek olacak. Henüz cevap vermeyen Adalı’ya ise camiadan görev alması konusuna büyük baskı var.

Spor06 Mayıs 2016 12:02Beşiktaş, Subotic’in peşinde iddiasıBeşiktaş’ın Borussia Dortmund’tan Subotic ile ilgilendiği iddia edildi.

 

Kaynak: Fanatik

Hakkında BjkLife