Anasayfa » BjkLife Guncel Haber » Nusaybin’de tahliyeler sürüyor

Nusaybin’de tahliyeler sürüyor

Nusaybin’de terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, kazılan  çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, vatandaşların can ve  mal güvenliğinin sağlanması için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk  Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile emniyet unsurlarınca 14 Mart’ta başlatılan operasyon  sürüyor.

Terör saldırılarından duydukları endişe nedeniyle ilçedeki binlerce  vatandaş, evlerini terk etmek zorunda kalarak başka il ve ilçelere yerleşti.  İmkanı veya gidecek yeri olmayan bazı aileler ise yaşamlarını evlerinde  sürdürüyor. Bu aileler arasında bulunan ve terör saldırılarına dayanamayıp  evlerinden çıkmak isteyen vatandaşlar, güvenlik güçlerinden yardım talebinde  bulunuyor.

Talebi anında değerlendiren güvenlik güçleri, vatandaşların güvenlik  önlemleri altında kontrollü bir şekilde operasyon bölgesinden tahliye olmalarını  sağlıyor. 900’ü aşkın vatandaş güçlerinin aldığı önlemler sayesinde operasyon  bölgesinden uzaklaştırıldı. Aileler, tahliye edildikten sonra istedikleri  adreslere yönlendiriliyor.

VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLDİ

Kışla Mahallesi’nde yaşayan ve terör saldırılarına daha fazla  dayanamayan 17 kişilik 3 ailenin, yardım talebinde bulunması üzerine güvenlik  güçleri harekete geçti. Alınan tedbirlerin ardından vatandaşlar güvenli bir  şekilde tahliye edildi.

Boyunlarında Kur’an-ı Kerim, kucaklarında kümes hayvanlarıyla evlerini  terk eden ailelere, güvenlik güçleri şefkat elini uzattı.

Kendilerini terör batağından kurtaran güvenlik güçlerine sarılarak  sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, asker ve polislere tek tek teşekkür etti.

 

 

Hakkında BjkLife