Anasayfa » BjkLife Spor » Üstünlük turunda yaralanan taraftarlardan haber var!
Üstünlük turunda yaralanan taraftarlardan haber var!
Üstünlük turunda yaralanan taraftarlardan haber var!

Üstünlük turunda yaralanan taraftarlardan haber var!

Üstünlük turunda yaralanan taraftarlardan haber var!

İstanbul Boğazı’nda Beşiktaş’ın şampiyonluk kutlamalarına ‘Karadeniz Teknik Üniversitesi Kartalları’ taraftar grubu üyesi 4 arkadaş eşleriyle birlikte dün kiraladıkları bir tekneyle kutlamalara katıldı. Beşiktaş açıklarında 8 kişinin bulunduğu tekne yeniden taraftarların bulunduğu diğer bir tekne ile çarpıştı. Edinilen bilgiye takriben çapmanın etkisiyle kırılan demir korkuluklar güverte yer alan Açlık Ger Gürel ile Samet Bakan’ın bacaklarının üzerine yığıldı. Ortaköy İskelesi’ne çıkarılan yaralılardan Bakan, Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi’ne kaldırılırken Özlem Ger Gürel ise Nişantaşı’nda bulunan özel bir hastaneye götürüldü.

TEKNE KAPTANLARI GÖZALTINDA…

Tedavi altına alınan ve her iki bacağında kırıklar yer alan Bakan’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı, Gürel’in de sol bacağının kırıldığı ve durumunun şuan için iyi olduğu belirtildi. Kazaya karışan teknelerin kaptanlarının da Deniz Liman Şube Müdürlüğü’nde gözaltında oldukları ve yarın savcılığa sevk edilecekleri öğrenildi. 

“O KADAR TEKNE BİR ARAYA GELİNCE DALGALANMA OLDU”

Kazada aynı teknede bulunan Anıl Çıtlak, Beşiktaş’ın şampiyonluğunu hatırasına yapmak için tekneyle çıktıklarını belirterek, “Yanımızda eşlerimiz vardı. Azıcık öbür elde etmek istedik. Her şey güzeldi. Dönüş yolunda öyle tekne bir araya gelince dalgalanma oldu. Önce olayı pozitif anlamadık. sonra videoları izleyince ayrım ettim bizim teknenin yönü değiştirilmiş. Yanımızdan geçen büyük tekne ile çarpişma oldu” dedi. 

“ÖZLEM’İN DURUMU İYİ SAMET’İN SAĞ BACAĞI İÇİN UĞRAŞIYORLAR” 

Kazada, Açlık’in sol bacağından, Samat’in ise her iki bacağından yaralandığını anlatan Çıtlak, Özlem Ger Gürel’in ameliyatının iyi geçtiğini, Samet Bakan’ın ise yaşamsal tehlikeyi atlattığını söyledi. Çıtlak, “Samet’in ameliyatı 6 saatten fazla sürdü. Sol bacağının durumu iyi, şu lahza için sağ bacağı için uğraşıyorlar” dedi.

“YÖNETİMDEN BİRİLERİ GELİRSE SAMET’E MORAL OLUR”

Yılardır Beşiktaş taraftarlığı yaptığını anlatan Çıtlak, “Gönül isterdi ki yönetimden birilerinin buraya gelmesi. Birilerinin gelip Samet’i görmesi onun için moral olacaktır” diye konuştu.

“BİZİM TEKNENİN YÖNÜ DEĞİŞTİ”

Kaza anında Samet ile Arzu’in bağlı yanlamasına durduğunu kendisinin de anında yanlarında olduğunu söyleyen Çıtlak, teknenin Samet ile Arzu’in bulunduğu noktaya çarptığını söyledi. Bütün o sırada kulübün teknesine baktıklarını ve oraya dürüst el salladıklarını anlatan Çıtlak, “Sağ tarafımızı görmedik. Yönümüz de değişince aniden çarpışma meydana geldi. Bizim tekne öteki teknenin önüne kırıyor gibi düşünün. Herhangi bir bacak sarkıtma falan değil. Videolarda da belirlenmiş. Hepimiz ayaktaydık” diye konuştu.

DHA

Tolga Kaplan

Hakkında BjkLife